Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Podkozne kvrzice na penisu.

NuQer.

Prije 7 dana sam imao bol u penisu. Iduci dan bol je pestala ali su se pojavile 2 kvrzice velicine oko 1 cm sa 0.5 cm malo ispod glavica. Tvrde su i bezbolne. Sta da radim? da li je to bezopasno ili da odem potraziti pomoc ljekara.? Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se ne radi o ničem ozbiljnijem. Ipak, ba bi bili sigurni potražite pomoć liječnika.

xena26

Pozdrav!! Imam problem sa kvrzicama.Prije 2 godine mi se prva pojavila na desnoj ruci,sada imam i jednu na preponi uzasno me smeta i boli ponekad me zna i peckati ili svrbiti,zanima me dali je to nesto ozbiljno,na ruci mi je kvrzica daleko manja od ove na preponi ali su i jedna i druga dosta velike..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam o čemu je točno riječ, ali se vjerojatno radi o dobroćudnim tvorbama koje Vas ne trebaju brinuti.

dado2707

dobra vecer,prije tri dana sam primjetio kvrzicu na penisu(otprilike na sredini) izgleda kao prist na licu, zute boje,i boli na dodir,pokusao sam ga 'istisnuti' izasla je zuta tekucina,ali mala kolicina.. neznam sto uciniti,molim odgovor

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o upali žlijezde na spolovilu. Bilo bi najbolje da se obratite Vašem liječniku, koji će utvrditi postoji li potreba za antibiotskom terapijom.

fch234

Prije dva mjeseca mi se pojavila kvrzica pored penisa nakon brijanja i jos nije nestala. O cemu bi se moglo radit?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi se moglo raditi o urasloj dlaci (ako je tako promjena će se povući za 3-4 mjeseca). Izbjegavajte brijanje genitalne regije.

radic16

Poštovanje,

Prije par mjeseci mi se pojavila mala podkožna kvržica na lijevoj strani penisa, ispod glavića. Neko vrijeme dok nisam imao seksualni odnos, kvžica je bila iste veličine. Nakon što sam nedavno imao seksualni odnos kvržica se povećala. Nije velike veličine možda 3mm. Iskreno ne boli, ali nije mi svejedno. Znate li možda o čemu se radi, i što trebam učinit.

Zavaljujem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam preciznije reći o čemu se radi, ali možda je riječ o povećanoj normalnoj žlijezdi koje se nalaze u ovom području. Bilo bi dobro da odete na dermatovenerološki pregled, da se utvrdi točna narav bolesti.

Ghostrider123

E ovako i ja imam nekakvu kvrzicu na trupu penisa sa edsne strane nije velika mozda 1-2mm u obimu kao mali pristic zute je boje i neboli me samo ako jace pritisnem,pojavila se posle brijanja molim vas recite mi sta je to jako me brine...
PS ima 1 mjesec i nesto dana od kako je se stvorila

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam preciznije reći o čemu se radi, ali možda je riječ o povećanoj normalnoj žlijezdi koje se nalaze u ovom području ili o urasloj dlaki nakon izbrijavanja.

filiptg

Pozdrav

Iman 15godina te sam primjetio da ispod glavica ispod kozice iman neke sitne tockice i na sredini penisa jednu malu kvrzicu,ne boli niti ista,da li je nesto opasno od toga dvoje navedenog?hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam preciznije reći o čemu se radi, ali možda je riječ o povećanoj normalnoj žlijezdi koje se nalaze u ovom području.

robica0995

imam 4 bjele kvrzice poput pristica razbacane po genitalijama...mogu se istisnuti ali nije ko kada se prist istisne nego nekako sve ravno zade i ostane spojeno.....nakon istiskanja se to smanji i opet se poveca kroz nekoliko dana...to imam vec duze vrjeme znate li sta je tocno i kako da to sprjecim ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o normalnim žlijezdana koje se nalaze na tom području. U tom slučaju liječenje nije potrebno, niti moguće.

inc4r

Pozdrav,
Ovako prije par dana mi se pojavilo nekakvo crvenilo ispod glave penisa.. na dodir boli i kao neka kuglica koja je ispod kože.. sad vidim na vrhu nje da je kao neka žućkasta točkica. Kao prišt je al ne znam baš pa me zanima da li znate možda nešto o tome.
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam preciznije reći o čemu se radi, ali možda je riječ o povećanoj normalnoj žlijezdi koje se nalaze u ovom području.

hummel

Pozdrav! Moj problem nije isti vec je slican ali nisam mogao naći temu.
Znači, s desne strane, kod penisa, a ne na njemu, pa nekih 5 cm na gore sam napipao ispod koze kvrzicu koja malo boli.
Zanima me što bi to moglo biti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o normalnoj žlijezdi, upali dlačnog folikula, cisti itd. Preko računala se ne može ništa preciznije reći.