Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

potkozna kvrzica

ja657

Postovani, imam 19 godina i zensko sam. Vec neko vrijeme na lijevoj volarnoj strani podlaktice imam nekakvu potkoznu kvrzicu otprilike 6mm bi rekla po slobodnoj procjeni, tvrdu i kao da se pomalo pomice kako pomicem prstom po njoj. Uglavnom ne boli kada to radim, ali nekada mi je cudni osjecaj, ne bol, ali cudno. Moj pokojni tata je imao masne kvržice po rukama tako, sada ne znam o cemu se tu radi. Moram spomenuti da mi je prije 8mj u nalazu kkrvi bio malo povisen kolesterol i sada ne znam kakvo je stanje, ali s obzirom na stil zivota trenutno ne vjerujem da se puno promijenilo sto se toga tice. Sto mislite sto bi to.moglo biti i da li trebam brinuti i ici raditi kontrole ili je to obic a nakulina masnog.tkiva?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da ne trebate brinuti. Vjerojatno je riječ o benignoj tvorbi od masnog i/ili vezivnog tkiva.