Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prištići

Bruna

Poštovani,

kad rastegnem gornju usnicu po sredini od kutova usnica prema sredini naziru se sitni bijeli potkožni prištići. Ti prištići ne svrbe ni ne peku, nisam primijetila da li se njihov broj povećava. Pod jezikom ih mogu osjetiti na kutovima usnice. U ustima i na jeziku nisam primijetila nikakve promjene.

Šta bi to moglo biti?

Zahvaljujem na odgovoru.

Bruna

dr. Suzana Ljubojević

Ne radi se o prištićima nego o distopičnim žlijezdama lojnicama koje se u obliku sitnih žućkasto-bjelkastih mrlja ili papula ("prištića"blunk pojavljuju na unutrašnjoj strani usnica i sluznici usne šupljine.
Radi se o fiziološkoj promjeni nastale kao posljedica embrionalnog razvitka, a terapija nije potrebna!