Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prištići na leđima

ivana992

poštovani,

Imam 21 godinu i u proteklih nekoliko godina imam periode kad mi se pojavljuju i prištići i miteseri po leđima. Kad ih istisnem, ostane oziljak. Mozete li mi reći što bi mi pomoglo u prevenciji njihovog pojavljivanja?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o folikulitisu (upali dlačnih folikula) ili aknama. Liječenje ovisi jer riječ o prvom ili drugom. Istiskivanje je pogrešno i ono dovodi do stvaranja ožiljka.