Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prištići na penisu

11tappara

Prije mjesec dana su mi se na penisu pojavili prištići. Ima ih dosta i smješteni su po cijeloj kožici al ne i na glaviću penisa tako da nisu biserne papule penisa o kojim sam čitao na netu. Ima ih manjih i većih te u skupinama i samostalno. Zanima me kako ih se riješiti, da li je to nešto opasno? Zahvaljujem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prvo bi trebalo isključiti gljivičnu infekciju Candidom. Nakon kliničkog pregleda i pretrage na gljive može se reći nešto više.

mnaran18

ovako imam nesto bijelo na penisu a neznam sta je to ako bi mi mogli pomoci oko toga i kako bi se to moglo izlijeciti.
evo slika pa mi molim vas odgovorite . LP

http://i54.tinypic.com/25jjsxc.jpg
http://i53.tinypic.com/icpsh2.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po fotografijama riječ je o nešto jače izraženijim žlijezdama koje se normalno nalaze na ovom području. Riječ o fiziološkoj varijaciji, a ne o bolesti. Liječenje nije potrebno, niti moguće.

Matej97

Dobro veče
Ovako: Prije par sati sam primjetio neki malo veći prištić na sredini penisa bliže korjenu. Prištić inače ne boli, jedino boli kad ga pritiskam.
Imam 15 godina.
http://www.livedoctor.cz/Storage/...15c-8fdb-402f-8a6c-56e9b0fbd51d.jpeg - prištić otprilike izgleda ovako kao na slici
Trebam li otici doktoru ili je to normalna pojava??

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Radi se o upali žlijezde ili dlačnog folikula. Dobro bi bilo otiću liječniku. Tiskanje zabranjeno.

sladjanast1

ja vas molim za savet koja bi krema ili sta vec bilo najbolje da sto pre resimo problem sa iritacijom i crvenilom

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Iritacija se ponavlja i na to morate biti spremni (to sam Vam već napisao). Ne može se to brzo riješiti. Ponavljam, bilo bi dobro da se obratite dermatologu. Do tada neka maže neutralne kreme (tipa Cicaplast Baume B5).

Jopabosanac

Poštovanje,

Prije par dana mi se na spolovilu sa lijeve strane pojavila krvžica,odprilike 1mm široka i dugačka,napogled izgleda kao prištić,na stisak boli..
I danas mi se pojavio još jedan sa prednje strane malo niže od ovoga prijašnjega..
Imam 16 godina ako vam išta znači..
Možete li mi reći nekakvu informaciju ?

Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o normalnim žlijezdama koje se javljaju na tom području u toj dobi.

Sugar57

Poštovani,
Nedelju dana nakon letovanja sam počela da osećam svrab i peckanje u predelu oko vagine. Dečko mi je rekao da su se njemu javile male crvene tačkice po glaviću koje su se videle u erekciji. Otisla sam kod ginekologa koji mi je rekao da misli da je u pitanju samo iritacija pošto je sekret normalan, a samo oko vagine se može uočiti blago crvenilo. Na moje insistiranje urađen je bris nakon čega je ustanovljeno da nema nikakve infekcije. Dečku su zatim usledile bele tačkice, a zatim perutanje glavića nakon čega se sve vratilo u normalu. Prošlo je nedelju dana od ginekološkog pregleda(skoro dve od kad se problem pojavio), a ja na mestu gde se nalazilo crvenilo imam sitne bubuljicice koje liče na osip. Peckanje i svrab su presatali, ali mene brine sto nismo dobili nikakvo objašnjenje za promene koje smo imali. Pritom menstruacija mi kasni 3 nedelje(testovi su negativni, ali mi se i ranije dva puta dešavalo da mi kasni po mesec dana). Imam 21 godinu, on ima 26. U stalnoj smo vezi već 4 godine tako da ne bi trebalo da se radi o nekoj seksualno prenosivoj bolesti. Nakon mog letovanja smo imali česte seksualne odnose(po nekoliko sati dnevno svakoga dana u periodu od oko nedelju i po dana).
Da li imate neko objašnjnje za to što nam se desilo? Kada mogu da ocekujem da bubuljičice prođu(ja sam na preporuku lekara koristila samo multi gyn flora plus tubice, dečko nije koristio ništa , ali apstiniramo od kako su problemčići nastali)? da li treba da uradimo još neke analize?
Hvala unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se radi samo o jačoj iritaciji, ali sa sigurnošću se to preko računala ne može reći. Promjene bi se trebale smiriti kroz nekoliko tjedana, a mogu se i ponavljati.

Dobar dan! Vec neko vrijeme na vrhu glavica i oko krune penisa imam sitne bijele bubuljice koje ne svrbe ne peku i ne bole... samo se zbog njih osjecam posramljeno... imam 15 godina. O cemu je rijec? trebam li posjetiti lijecnika? http://www.ppptreatment.co.uk/ppp-treatment-results.html

Mozete li mi molim vas odgovoriti na prethodno pitanje? Hvala unaprijed..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne treba ići kod liječnika. Riječ je o normalnim promjenama.

Hoce li mi te papule ikada proci ili postati manje vidljive?

Imam li uopce razloga za zabrinutost s obzirom na Vasu dijagnozu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Neće proći. Nemate razloga za brigu.

levat007

imam problem, imam 15 god i imam testise ko dinosaur malo malje od teniske loptice pa me zanima jel to normalno i penis mi je 14 cm

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je normalno.