Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prištići na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o normalnim žlijezdama koje se nalaze u vom području.

dimitrije1993

Postovani ,
Imam problem sa ovim stranim tkivom na splovilu ,ne svrbi me ,mozete li mi reci na osnovu slike o cemu se radi,unaprijed zahvalan ,s'postovanjem.
http://i65.tinypic.com/10psi2p.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na fotografiji je normalno spolovilo. Nema znakova bolesti.

dimitrije1993

Postovani,
Hvala lijepo na brzom odgovoru ,mislio sam na ove tackice imaju mi izgled neto slican bisernim papulama sto sam citao ovdje ,pa sam se zabrinuo previse. S'postovanjem.
http://i64.tinypic.com/2e2jtyb.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je normalan izgled spolovila. Mislim da sam bio jasan.

Serpa

Pozdrav
Pojavilo mi se Nesta na penis kao prist popunjeno vodom zrakon na dodir ne boli boja koze i nalazi se odma ispod glavica sa desne strane Gdje se penis dijeli velicine 5-7 mm

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o povećanoj žlijezdi koja se nalazi u ovom području. Terapija vjerojatno nije potrebna.

Markoo

Ispod glavica, kod resice, primetio sam nesto malo sitno belo, izgleda kao bubuljica, i to samo jedna, ne boli me, ne svrbi me, samo tako stoji tu vec mesec dana i ne menja se.Cuo sam da to moze biti kondilom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu se ne bi moglo reći da je kondilom, prije žlijezda koja se nalazi u ovom području, ali točna dijagnoza se može saznati samo na pregledu.

Markoo

Hvala Vam na odgovoru.

animous

Postivani,
Prije koji dan sam pri korjenu penisa opipao kao jedan pristic, boli samo na dodir, radi li se o upali zljezde i jel se to treba lijeciti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o upali žlijezde ili o upali dlačnog folikula. Možete mazati neku antibiotsku mast (tipa mupirocin mast).

Denk23

ovako imam neke male bjele pristice na rubu glavica a neznam sta je to ako bi mi mogli pomoci oko toga i kako bi se to moglo rijeaiti

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječe je o tzv "pearly penile papules ". To je varijanta normalnog i to ne treba liječiti.

dule018

pozdrav interesuje me sta bi ovo moglo biti meni lici na mladeze ali mi se cini da su se pojavili neki novi u zadnje vreme

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju onoga što ste napisali, ne može se reći o čemu bi se moglo raditi.

Tomac543

Poštovani doktore,
Prije tjedan dana mi se pojavio pristic na desnoj strani penisa. Pokusavao sam ga istiskati no nikakve pomoci od toga i samo se povecao tad. Odlucio sam ga ne dirati no jos uvijek je ovdje. Sto mi preporučate?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o povećanoj žlijezdi. "Tiskanje" je pogrešno. Ako promjena ne prođe za desetak dana, javite se liječniku da se vidi o čemu je točno riječ.

dona93

Postovani,
prije tjedan dana su mi se pojavili na spolnom udu 6,7 crvenkastih pristica malih na razlicitim mjestima po cijelom spolnom udu. Jel bih trebao neke pretrage ici obaviti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ samo o blagoj iritaciji i dodatne pretrage nisu potrebne.