Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

proizvodi s aha kiselinama za vrijeme dojenja

Frida1982

Poštovani,
Molila bih Vas da mi odgovorite da li se smiju koristiti proizvodi sa aha kiselinama i hidrokinonom (lokalna primjena 2%) za vrijeme dojenja? Što bi ste Vi savjetovali za uklanjanje mrlja od akni i hiperpigmentacija nastalih u trudnoći?Što ako se hiperpigmentacije nalaze na osjetljivom dijelu kože npr.ispod oka?
Zahvaljujem na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za vrijeme dojenja ne bih preporučio korištenje AHA kiselina i osobito hidrokinona. Inače, ti preparati su dobri za liječenja hiperpigmentacija nastalih u trudnoći. U području vjeđa treba biti oprezan u primjeni hidrokinona (koristiti ga kraće vrijeme).