Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Promjene na kozi penisa

marinko88

Pozdrav

U zadnjih 10 dana primjetio sam neke cudne promjene na kozi penisa, koza je na tom djelu bijela, ne svrbi niti ima nekih drugih simptoma, ali me brine o cemu se radi. Par dana prije nego se to pojavilo krenuo sam voziti sobno biciklo, gdje nakon nekih 30 min voznje osjetim lagano trnjenje, vjerovatno zbog slabog protoka krvi.

slika: http://37.26.106.195/~ideo/IMAG0606664.jpg

Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi samo iritaciji koja se može ponavljati.

doktor86

Postovani kolege,ja sam takodje mladi ljekar,tek sam poceo sa radom u Njemackoj.I ja imam problem,pa bih bio i vise nego zahvalan ukoliko biste mi odgovorili.Naime imao sam seksualni odnos sa zastitom sa osobom koja je imala jak sekret bijele boje.Nakon odredjenog vrijemena pojavila mi se promena samo na korijenu polnog organa(mjesto na kome me kondom nije mogao zastiti)Ta promena je crvene boje,ali bez bola i bez svraba.Promenu sam sasvim slucajno uocio jer se koza izuzetno perutala u tom predelu!To su svi simptomi koje sam imao.Molio bih vas da mi odgovorite sta bi to moglo da bude,jer sam ja tek stigao u Njemacku i nemam novca da posjetim ljekara ovdje jer sam tek poceo da radim a usluge su preskupe.Ako treba poslao bih vam i sliku promene jer se ona nalazi samo na korijenu penisa i male je velicine.Ponavaljam bez svraba,bola,krvarenja.Samo je bilo prisutno izrazito perutanje.Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o suhoći i iritaciji, ali naravno da se bez pregleda ne može sa sigurnošću postaviti dijagnoza (što kao liječnik sami znate).

doktor86

Postovani,znam da se dijagnoza ne moze utvrditi bez pregleda,ali ja nalost jos mjesec dana necu moci da idem na pregled dok ne dobijem svoju prvu platu.Koristio sam Canesten vec 4dana jer sam mislio da je Candida,ali nema nikakvih promena.Ne znam sta bih drugo mogao da probam?Samo mi recite molim vas farmakoloski naziv,jer se nalazim u Njemackoj.Ponavljam crvenilo iznad ravni koze,bez bola i svraba.Na samom pocetku bilo je pisutno izrazito perutanje dok dijela koze.Ja jesam ljekar,ali opste prakse.Zato bih vas molio da mi pomognete ako mozete.Slikao sam tu promjenu,ali ne znam kako da ubacim ovdje sliku.Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Canesten nije dobar izbor, jer se ne radi o Candidi. Ako je iritacija, ona će se smiriti kroz tjedan ili dva. Možete mazati neutralne kreme. Ako nije, morat će kod dermatovenerologa s ciljem postavljanja točne dijagnoze.

Postovani!
Imam 15 godina i vec duze vrijeme ispod koze penisa, tj. Na glavicu imam kao malo zatamljenu kozu promjera 1 mm koja izgleda kao madez ali nije izdignuta iz koze vec doslovno samo zatamljena koza. Ne boli ne pece i ne svrbi. Trebam li lijecnicku pomoc?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.

doktor86

Postovani,u medjuvrijemenu se moja promjena prosirila.Taj dio koze se takodje samo ljustio(perutao) i tu je prisutno sada crvenilo bez svraba,bola.Preporucite mi molim vas koju neutralnu kremu da kupim i da pokusam sa njom jos.Ako mislite da se radi o iritaciji,suhoj kozi.Bas onako se osjecam bespomocno,ne znam sta da mislim vise.Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pokušajte s Bepanthenom kremom.

doktor86

Ja se izvinjavam,zaboravio sam da kazem da sam ja u tom periodu(3-4) dana prije pojave perutanja i crvenila se brijao u genitalnoj regiji.I da sam bas zurio,a brijac je bio tup.Da li vam sada nesto govori?Mislim da je to ipak bitan podatak

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Brijanje u toj regiji može biti uzrok iritaciji, te to izbjegavajte.

rsk

Poštovani,
Primjetio sam po spolovilu bijele točkice. Doktor mi je rekao da su to fordyceove točkice.
Čini mi se kao da se šire,pa me zanima dali postoji nekakva krema za to i dali se to može ukloniti ?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.

DamirB996

Postovanje doktore ,imam problem ,peruta mi se koza na penisu,ne na glavicu ,niti nemam crvene tacke i slicno ,samo na kozi penisa ,kao da se ljusti ,ne pece me i ne svrbi,osim na jednom mestu gde je malo pukla koza,uglavnom ne svrbi me i nema neprijatan miris,kada se istusiram perutanje nestane i nakon nekog vremena opet se vrati,ne znam da li znate mozda ovako bez pregleda o cemu je rec,da li bih trebao da posetim urologa/dermatologa ili sta da radim,koje je vase strucno misljenje,hvala vam unapred i srdacan pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji i suhoći. Zbog toga ne trebate ići kod liječnika. Mažite Bepanthen kremu i perite spolovilo samo vodom, bez gelova i sapuna.

denim93

molim vas za pomoc u strahu sam velikom imam neku israslinu u otvoru glavica gde izlazi mokraca kao nesto boje koze rozo crveno ko neka koza nesto bojim se da nije kondilom na ostatku penisa je sve u redu nema nista a na tom otvoru gde izlazi mokraca kad onako malo prstima otvorim kanal videm neku izraslinu http://www.upslike.net/imgdb/20160516_160258-cd966a.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za sada ne vidim nikavih kondiloma, već normalni nabor koji se nalazi u ovom području.

denim93

znaci ta izraslina koju sam zaokruzio na slici sto je u kanalu penisa je normalna?,hvala vam puno nekako ste me smirili

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.