Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Propecia

ivan76

Poštovani,
imam 22 godine i već nekoliko godina patim od androgene alopecije. Kosa na sljepoočnicama mi se dosta povukla a počela je i na tjemenu spadati. Koristim minoksidil svakodnevno, međutim više mi ne čini neke velike koristi. Zanima me propisuje li je u Hrvatskoj Propecia ili generički finasterid, i ako da, tko mi ga može prepisati? Negdje sam pročitao da je Propecia diskontinuirana u Hrvatskoj a na listi lijekova HZZO-a ne vidim niti jedan drugi lijek koji ima finasterid od 1 mg, svi ostali su od 5 mg za terapiju BHP-a.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Finasterid (1 mg) vam može propisati dermatolog, a morate ga kupiti jer lijek nije na listi HZZO. Ako ga nema na tržištu, nabavit ćete ga iz inozemstva.