Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Sifilis

prevoj123

Da li je tvrdi sangir zaista tvrd i pojavljuje li se sam na kozi ili vise slicnih objekata?

Hvala!

prevoj123

U pokusaju da lijecim smegmu (traje godinu dana), sa cannesten i triderm kremom, dobio sam na penisu okruglu ranicu koja podsjeca na tvrdi sangir, iako je potpuno mekana bez tvrde ivice. U trenutku kad se pojavila bila je iste velicine kao i sada (nije se razvijala). Nema boli, mozda samo lagani svrab.
U septembru sam imao nezasticen oralni seks. Da li je moguce da se radi o sifilisu ili o reakciji na ove dvije kreme koje sam posljednjih dana poprilicno intezivno koristio. Smegma je izmedju ostalog sada nestala!

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bez pregleda i dodatnih pretraga nije moguće reći o čemu je riječ.