Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

sitne bijele tačkice na penisu i izraslina na vrhu

D3jan

Imam sitne bijele tačkice "izrasline" na početku glave penisa ... sumljam da nisu kondilomi iako je dosta sitno jedva da se vidi. A gledao sam na internetu slike kondiloma dosta su veći od ovih tačkica što ja imam. Takođe, imam izraslinu na vrh glave penisa na samom otvoru za mokrenje . Iste je boje kao i glava, onako polukružnog oblika kao neka izraslina. Ako bi mogli da mi kazete nešto oko te dvije stvari dobro bi mi došao stručni savjet. Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Glede "bijelih točkica" najvjerojatnije se radi o tzv. "pearly penile papules". Riječ je o čestim promjenama koje su potpuno benigne i ne treba ih, niti se mogu liječiti. Za drugu promjenu, ne mogu Vam preko računala reći o čemu je riječ.

drasko

Imam izraslinu na vrh glave penisa na samom otvoru za mokrenje . Iste je boje kao i glava, onako polukružnog oblika kao neka izraslina. Ako bi mogli da mi kazete nešto oko toga. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju Vašeg opisa, ne bih mogao.

drasko

gospodin d3an Vas je pitao isto pitanje, mislim da imamo isti problem, jer imam sve te simptome koje je i on naveo, odgovorili ste mu na prvo pitanje, a za drugo ste rekli da ne mozete preko racunala, zaista bi Vam bio zahvalan kad bi mi odgovorili na neki drugi nacin, mozda na mail ili...?? unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema drugog načina.

vasicd

Postovani, partner na spolovilu ima dve bradavice male, i takodje ima blizu glavica par belih tockica koje se mogu opipati, sta to
Moze biti? Da li se tako razvijaju kondilomi? Da napomenem da sam
Ja u trudnoći imala bradavice uzrokovane padom
Imuniteta. Pre 2 god

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda su kondilomi, a možda i samo normalne žlijezde. Bez pregleda se to ne može razlučiti.