Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Svijetlo rozi "flekovi" na licu

malena30

Prije pet godina (tokom godišnjeg na moru) na licu mi se pojavio rozi flek na licu, tj. cijelo lice je potamnilo od sunca samo je taj dio ostao rozi. Nakon povratka sa godišnjeg otišla sam na pregled kod dermatologa na KBC Šalatu, uzeli su mi bris lica i zaključili su da je to alergija na sunce ( komentar od doktorice je bio da ja imam svijetlu put i svijetle oći i da ne bi smjela na sunce - što nije istina, jer do te godine nikad nisam imala problema sa suncem tj. nikad nisam bila crvena od sunca, nego sam uvijek poprimila boju). Doktorica dala tretman, oblozi od fizološke otopine, Betrion 1x uvečer, i nakon toga neku kremu - ali ništa nije prošlo. Da bi se to proširilo na cijelo lice, ali sada imam bijele male flekice i tu jednu koja već na vrlo malom suncu poprimi rozu boju sa tamno smeđim malim flekicama. Bila sam još kod jednog dermatologa (nalaz bio pozitivan na bakteriju) koji mi je dao Hydroderm 1% 10 dana, zatim Sensibio Rich krema, CuZn kremu - i to mi nije pomoglo ili barem malo povuklo. Prije godinu dana sam bila kod još jednog dermatologa, napravila krvne pretrage, bris, išla na gastroskopiju (imala sam bakteriju u želucu - koja je izlječena), svi nalazi su bili uredni. Više ne znam šta da radim, kod kojeg doktora da idem, jer je došlo proljeće i sunce i ne znam kako da zaštitim lice. Ljubazno Vas molim da mi date neki savjet.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom da Vam nisu pomogla 3 različita dermatologa, zaista mi je, bez prave dijagnoze, teško dati bilo kakav savjet.