Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

svrab

Perzijanac

Molio bih za pomoc. Naime, vec nekoliko godina muci me svrab nogu od koljena prema dole. Stopala ne svrbe. Kako rekoh, to traje godinama, i sto se vise cesem to vise svrbi. Medjutim, nikakvih vanjskih posljedica nije bilo sve do ove godine. Sada isto tako mnogo svrbi, tako da se jednostavno ne mogu prestati cesati....ali sada imam i rane na nogama. Te rane su izravna posljedica češanja, nisu nastale same od sebe ali jednostavno kad počnem da se češem ne mogu se zaustaviti. Napomenuo bih i to da mi se isto tako vec godinama ponekad javlja crvenilo na kozi na bilo kojem dijelu tijela. Crvene fleke (dermografizam vjerovatno, citao sam na ovom portalu) koje nestanu za nekih 20 minuta. Iskreno Vas molim za savjet. I napomenuo bih da svraba nema nigdje drugo nego na podrucju izmedju koljena do pocetka stopala. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da je potrebno da se obratite dermatologu koji će razmotriti moguće uzoke svrbeža, a time i prepisati odgovarajuću terapiju.