Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

svrbez na tjemenu

Irina

Citala sam odgovore na pitanja slicna mom problemu i pretpostavljam da imam seboroicni dermatitis ili neku slicnu bolest ali bih vas molila da mi to potvrdite.Vec duze vrijeme me svrbi vlasiste.Na potiljku imam dvije potkozne bubuljice,izrasline i u tom predjelu se vlasiste peruta,ljusti i malo je i crveno.Moram napomenuti da mi se ne ljusti cjelo vlasiste nego samo podrucje gdje su bubuljice.Kosa mi je inace zdrava,gusta i nisam imala problema osim sa peruti.Mozete li mi reci koja bi mi bila dijagnoza i koji je nacin lijecenja.Unaprijed hvala.

dr. Krešimir Kostović

Moglo bi se raditi o seboroičkom dermatitisu, ali bez pregleda to nije moguće točno utvrditi. Naravno, isto vrijedi i za terapiju.