Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Svrbez u analnom podrucju

Melanya

Poštovani,molim za savjet.Vec 2mj.se borim sa svrbezom oko anusa napravila test na gljivice i parazite.Pronadene gljive u stolici.Moja ljecnica mi je prepusala Rojazol kremu koju sam koristila 1mj.i nije mi se svrbez smanjio.Poslje sam pila tablete protiv gljivica,i koristila kremu faktu, al svrbez je i dalje prisutan vise po noci nego preko dana.Što još može biti uzrok tomu?lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatniji uzrok je iritacija od prečestog pranja i nepotrebnog tretmana raznim kremama. Preporučio bih pranje samo običnom vodom (bez sapuna, gelova itd). Možete mazati Bepanthen kremu nekoliko puta dnevno.

Melanya

Hvala na odgovoru.lp