Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Tanka koža lica kao posljedica koritikosteroida

mirela661

Poštovani,
imam jako tanku kožu lica što je posljedica dugogodišnjeg korištenja kortikosteroida na licu. Kao malena, bila sam alergična na sve kreme i doktorica opće prakse mi je pripisala Kuterid G kremu. Moja majka nije znala da se to ne smije koristiti duže od par tjedana i ja sam godinama mazala lice svakodnevno tom kremom. Dok nisam jednom došla kod kozmetičarke, (sa 16 godina) i ona se prestravila kako mi je istanjena koža lica i da ne može uopće čistiti lice jer čim takne dobijem podljev krvi. Ona me upozorila na to i tad sam instantno prestala koristiti tu kremu. Još dan danas se zgražam od toga i želim vas pitati da li postoji kakav način da se koža lica regenerira ikako, ili je to trajno oštećenje? Hoću li s 40 godina izgledati ko da imam 60?

unaprijed hvala na odgovoru i lijepi pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Stanjenje kože lica uslijed višegodišnjeg korištenja kortikosteroida je nepovratan proces i nažalost nema načina da bitnije popravite stanje.