Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ujed ili nesto drugo

pavlov

Postovani dr prije 8-9 dana sam malo ispod koljena vidjela od1.5cm kao ujed insekta i oko nje male crvene kao ugrize bilo ih je 6-Mislila sam komarac Otisla u apoteku i dobila fenistil sa korizonom Primjetila sam da kag ga stavim da me bas pece Posto me nije uopste svrbilo odem opet u apoteku i dobijem antibiotsku kremu i savjet ako ne bude bolje da odem dr.Danas 4 dan stavljanja kreme primjetila sam da je hvala bogu bolje skuplja se ono crvenili i sad je oko polacm a u sredini se stvorila kao bubuljuca One druge male su se samo malo smanjile I odem danas mom dermatologu Koji kaze da je bacterijska infekcija i dobijem novu kremu ZINDACLIN 1% GEL .Dr nije imao puno vremena ordinacija je bila bas puna.Nisam stigla da ga pitam da li je normalno d ataj dio ispos koljena mene cesto kao pece Iako hvala bogu nema nikakvog crvenila Cak mi odjeca smeta na tom dijelo .Koza niti je crvena niti hvala bogu ima otoka Pa sad ne znam da li je to normalno ili produkt iz moje glave Jer bas sam se opteretila sa tim Stalno gledam je li proslo.Hvala vam unaprijed I da li je dobro staiviti flaster

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Iz vašeg konfuznog opisa ne može se puno zaključiti niti shvatiti. Ipak, treba slijediti terapiju koju vam je propisao dermatolog. Flaster ne treba stavljati.

pavlov

IZVINJAVAM SE Pisala sam sa telefon I nisam mogla korigovati Pokusat cu sad u kratko Samo jedno pitanje Od te velike kao ujed otekline od par centimetara sad je sve se skupilo u jednu kao bubuljicu crvenu sa bijelim na vrhu Juce dermatolog kaze bacterija i dao mi kremu Zidaclin 1%gel One male okolo jos su ta ali neke kao da blijede Da li smijem da se kupam u moru 2-3sata poslije nanosenja kreme i otprilike koliko traje ta infekcija Meni je problem sto zna da zaboli i ako nije velika ali je je crvena i smeta mi odjeca Izvinite jos jednom Nadam se da sam sad bolje napisala Hvala vam puno

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bolje da se ne kupate u moru dok ne prođe. Ako se radi o infekciji proći će za 5-7 dana uz terapiju. Ako ne prođe, javite se ponovo dermatologu.

pavlov

Hvala vam puno Evo 6 dan stavljam kremu Zindaclin 1%gel do juce sam stavljala 2 puta od danas jos 5 dana po jednom To je po savjetu dermatologa. Poboljsanje se vidi Hvala bogu velika se smanjila. One 6 malih oko velike blijede ali su jos tu Ova glavna je sad isto mala ali je ostalo ono crvenilo oko 05mm u sredini gdje je bio bijelo je splasnulo ali se jos vidi Moj pitanje je Koliko traje da skroz nestane i zasto jos uvjek sa vremena me pece i kao da zaboli U nedjelju je jedan dr pogledao i rekao da nastavim i d aidem na sunce.Izvinite sto vas pitam jer u blizini nema dermatologa Hvala vam puno

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Trajanje je individualno. Ako je infekcija proći će brzo (5-7 dana), ako nije, ovisi o dijagnozi (zato je potreban dermatološki pregled).