Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

uporne bubuljice na zadnjici

Iskra81

Postovani, imam 33 god, inace nikad nisam imala problema sa bubuljicama, osim na zadnjici. Dermatolog mi je rekao da je to od sedenja, jer radim kancelarijski posao, ali recimo, kada sam bila na moru, bubuljica je bilo vise nego ikad, iako sam tamo namanje sedela. Koristim dugo tecni krecni puder ujutro, a uvece Cicalfate kremu, ali to samo donekle smiri stanje, cim ne koristim par dana, opet buknu. Sta mi Vi predlazete? Hvala unapred!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

"Bubuljice" ne znače ništa, pa Vam ne mogu reći o čemu je riječ i što bi Vam pomoglo.

Iskra81

U pravu ste, doktore, izvinjavam se na nepreciznosti. Objektivni nalaz: U glutealnoj regiji sitne eritematozne papule. DG: Foliculitis regio glutealis.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o upali dlačnih folikula. Takve promjene su česte u tom području i sklone stalnom vraćanju. U tom pogledu se neće moći puno pomoći. Osim terapije koju koristite, ja bih mazao Diprogenta kremu 2 puta dnevno kroz nekoliko dana kada se promjene jave.

Iskra81

Hvala, doktore. A posto kazete da se ne moze tu puno pomoci, da li bi mozda laserska epilacija glutealne regije mogla biti resenje ili ne preporucujete epilaciju?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To bi bilo dobro rješenje.