Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

visuljak

marta-

Poštovani u 29tt. sam...primjetila sam jedan visuljak na spolovilu, izvana na koži...izgleda kao ono što ljudi imaju na vratu (mama mi ima toga dosta)...i danas sam ga otkinula...lako se otkinulo...nadam se da nije bilo ništa opasno...imate li kakav savjet? namazala sam malo s bivacin masti...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo se raditi o mekom fibromu, benignoj tvorbi, ali i o nečem drugom (HPV genitalne bradavice). Postupak ovisi o uzroku.

marta-

hvala na odgovoru. i još samo nešto, što sada učiniti obzirom da toga više nema pa nemam što ni pokazati dermatologu?
vjerujem da hpv nije jer bi se vjerojatno bradavice pojavile i prije nekoliko godina onda...nisam ih nikada imala iako sam prije 8,9 god bila kod dr. na pregledu zbog sumnje, međutim radilo se samo o naborima sluznice a ne i o bradavicama...ovaj visuljak nisam nikada prije imala...cijelu trudnoću nemamo ni odnose jer sam na strogom mirovanju i čuvanju otpočetka...već 6 ipo mjeseci...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sada ne trebate ništa. Ako se opet bude javila neka promjena, javite se dermatovenerologu ili ginekologu.

marta-

hoću svakako, hvala vam puno...jedino sam se zabrinula da nisam nešto strašno zabrljala jer sam to otkinula...ono kao što je opasno da se madež otkine...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije opasno niti kada se madež otkine, a pogotovo ne ovakva promjena.