Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

zuti, urasli nokti na noznim palcevima

Ana

Cime tretirati zute, zadebljale nokte na noznim palcevima? Ili, prije toga - o kakvoj je bolesti rijec? Komu se treba obratiti?

dr. Dinko Kaliterna

Javite se dermatologu koji će nakon pregleda vidjeti što je uzrok i po tome odrediti terapiju. Moguće da se radi najvjerojatnije o gljivičnoj infekciji.

ivanapetar

Poštovani,

evo prije nego odem doktoru htjela bi čuti Vaše mišljenje o mom problemu.
Dakle, nokat na palcu desne noge mi je ušao u meso i sve se upalilo i zacrvenilo, te je izlazio gnjoj,a na dodir boli ko sam vrag.
Jedva sam uspila odsijeći taj dio nokta koji je ulazio u meso i istisnuti gnjoj.
Sada više nema gnjoja ni tog dijela nokta koji je ulazio u meso ali i dalje je sve natečeno i prestrašno boli i na najmanji dodir.
Što bi to moglo biti ako više nema nokta koji je urastao?
jeli moguće da je još gnjoja ostalo premda ga ja više ne mogu istisnuti?

p.s. ima li možda ovaj moj problem ikakve veze s porodom, rodila sam prije 7 mjeseci

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da bi trebali otići kod kirurga i to što prije. Bilo kakvo samoinicijativno "istiskivanje", a pogovoto odstranjenje dijela nokta je opasno i može dovesti do upale i infekcije koje mogu imati i ozbiljne posljedice. Sve to nema nikakve veze s porodom.