Endokrinologija i dijabetologija

hiperprolaktinemija

tajana

Zbog suprugovog lošeg spermiograma upućeni smo na ISCI (2001.god).
Tijekom obrade ustanovljena mi je hiperprolaktinemija s potvrđenim mikroadenomom hipofize (4,7mm).
Na terapiji Bromergonom (2x 5 mg) od 01.mj. 2002.
Novi nalaz MR pokazuje regresiju tumora (4,2 mm), ostali nalazi u redu, kao i sadašnja vrijednost prolaktina.
Endokrinolog savjetuje operaciju prije ICSI zbog mogućih problema tijekom ev.trudnoće; moj dr.ginekolog se s time ne slaže jer hormonska stimulacija ne bi trebala biti problem.
Molim Vaš savjet i ev.preporuku. Hvala

prim.dr. I. Pavlić-Renar, dr.med

Vaše pitanje je dosta specifično i ne bi bilo odgovorno dati Vam olako odgovor. Najpamentnije je dodatno detelnjo savjetovanje u centru za liječenje neplodnosti u kojem su vam i predlagali ICSI.