Estetska kirurgija

Plava boja ispod nokta i bol

Mukii

Postovani,

prije par dana malo sam duze setala u novim air max tenisicama te kada sam ih izula nakon sto sam dosla kuci osjetila sam bolove na palcima obe noge. Bol na lijevom palcu je nestala odmah sutradan dok mi se bol na palcu desne noge smanjila no sada je opet pocelo jace me boliti. Takoder ispod nokta sam primjetila zadebljanje mesa, a na noktu sam primjetila plavu boju kao da imam modricu. Znalo mi se i prije dogadati da bi u novim tenisicama nabila palceve i da bi mi puknuo nokat no ovakvo nesto opisano mi se dogodilo prvi put. Molim Vas za nekakav savjet sto bi mogla napraviti po tom problemu, a da ublazim bol i tu plavu boju. Unaprijed hvala na nadam se brzom odgovoru!

Lijep pozdrav.

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, najvjerovatnije se radi o hematomu tj. podljevu ispod nokta koji se stvorio uslijed traume . U ovakvom slučaju je najbolja opcija naoružati se strpljenjem i čekati da hematom prođe , što može potrajati i do nekoliko mjeseci. Jedino bi u slučaju pogoršanja trebalo potražiti liječničku pomoć.