Estetska kirurgija

Povećanje grudi matičnim stanicama

ivkka

Poštovani doktore,

Zanima me Vaše cijenjeno mišljenje o uspješnosti i li neuspješnosti metode povećanja grudi matičnim stanicama. Također bih Vas molila da navedete koji bi to razlozi govorili u prilog,a koji protiv ove metode.
Hoće li ova metoda u budućnosti zamijeniti silikonske umetke?
Mora li pacijent biti deblji, budući da se koristi masno tkivo i je li metoda manje uspješna kod mršavijih osoba? Ako je cijena jednog tretmana 60 000 kn i mora se ponoviti znači li to dodatnih 60 000 kn?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Srdačan pozdrav!

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, za sada je najefikasnija metoda povećanja grudi još uvijek pomoću silikonskih implantata, koji se neprestalno usavšavaju u svojoj kvaliteti.
Što se tiče povećanja grudi vlastitim masnim tkivom (ili kako ga neki zovu: povećanje grudi matičnim stanicama), za sada su rezultati još vrlo skromni, jer se u većini slučajeva grudi mogu povećati samo za jedan broj i to najčešće samo privremeno, jer se veliki dio masnih stanica u narednim mjesecima nakon zahvata resorbira. Za sada je ova metoda ipak još uvijek u povojima.