Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ožiljak na skrotumu

darko112

Poštovani,

Imam 28 godina. Prije mjesec i pol, prilikom nezgodnog pada zadobio sam razderotinu na skrotumu veličine 6cm.
Primljen sam na hitnu gdje sam primio oko desetak šavova. Rana je uredno zarasla ali je ostao popriličan ožiljak.
Urolog mi je spomenuo da mogu mazati conractubexom ili neutralnom kremom. Zbog određenih svojstava skrotuma( da se koža skuplja i širi ovisno o temperaturi i sl. ) zanima me smijem li koristiti contractubex, te hoće li on imati kakve posljedice?
Također su mi u ljekarni preporučili remescar kremu, pa me zanima smatrate li možda da je ona bolji izbor? Ili biste preporučili nešto sasvim drugo?

Zahvaljujem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete mazati i jedno i drugo, ali rezultati će biti skromni.