Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Trudnička maska

snjezana_5

Poštovani,

iz trudnoće mi je ostala ne tako draga uspomena, trudnička maska.
Zanima me može li se i na koji način ona ukloniti?

Hvala

Dr. sc. Ivana Nola, dr. med.

poštovana,
kod Vas je vjerojatno riječ o melazmi, hiperpigmetnaciji koja nastaje u trudnoći i zaostaje nakon poroda.
Ova vrsta mrlje teško se rješava, a prema iskustvu savjetujem poseban peeling koji sadrži fitičnu, kojičnu i salicilnu kiselinu, koji uklanja do 80% ovih mrlja.
Valja napomenuti da ne spriječava stvaranje novih mrlja, jer ako postoje uvjeti za ponovno stvaranje mrlja na koži lica one će ponovno nastani, no ako ih ne uklanjate one se kumuliraju, postaju sve veće, jače izraženije i skidanje je zahtjevnije.
Nakon peelinga mora se koža lica pažljivo njegovati kremama za održanje učinka ovog peelinga.
Peeling se savjetujem provoditi u jesin, zimu ili rano proljeće, tijekom ljeta ne.

snjezana_5

Hvala na savjetu.
Možete li mi preporučiti neki konkretan piling jer ne znam koji sadrže sve tri potrebne kiseline?

Dinko Kaliterna, dr. med.

Savjetujem frakcijski laser koji je metoda izbora za vaš problem što možete vidjeti na internetu i raznim blogovima. Detalje o zahvatu i video tretmana možete vijdetii na www.poliderma.hr