Fizikalna medicina i rehabilitacija

bol

Sanja

Postovani Doktore,
na pocetku bih pozeljela srecnu i uspjesni Novu Godinu.
Moj problem je sledeci-pre 20 dana poceo je ta mi otjece nozni prst,do velikog prsta, nisam imala bolove samo mi se prst iskrivio,stavljala sam hladne obloge ali otecenost se prosirila na mali prst.Trosila sam Erazon sto nije donijelo rezultate,nalazi su uredni.
Prije 5 dana poceli su da mi otjecu i prsti na rukama posebno ujutro a sad i preko dana mada se otok brzo povuce.Zanima me Vase misljenje i moguci uzrok?Imam 28 godina.
Unaprijed hvala.

mr sc dr Porin Perić

Poštovana Sanja!

Prema navedenim simptomima moglo bi se raditi o početku neke upalne reumatske bolesti (upale zglobova) te svakako preporučam što ranije se javiti najbližem liječniku reumatologu. Uzrok je teško odrediti bez pravog kliničkog pregleda.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić, dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog