Gastroenterologija

Mast za hemeroide

Kreso

Molim Vas da mi preporučite alternativnu mast za Proctosedyl sa kortikosteroida budući se ova ne može nabaviti, ili još bolje - možda znate gdje je ipak ima.
Hvala. Krešo

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Pitajte u apoteci gdje ga ima. Možete koristiti kortikoidnu mast i antihemoroidalni mast odvojeno, ali ne vidim razloga za to. uzimanje samo antihemoroidalnu mast uz higijensko dijetetski režim (toalete iza nužde, izbjegavanje začina u hrani, uzimanje hrane s dosta vlakana ili gotovih takovih pripravaka). Doc.dr.sc.Žarko Babić