Gastroenterologija

reflux i prehrana

ana

Postovani!
Molila bih Vas da mi preporucite vrstu hranu i kolicinu obroka s obzirom na reflux, gastritis i colon iritabile.
Hvala unaprijed

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Izbjegavajte čokoladu, kavu, pušenje, slatkiše, gazirana pića, masnoće. Navečer izbjegavajte tekuću hranu. Uzimanje manje obroke više puta dnevno. Uzimajte hranu s dovoljno neprobavljivih vlakana ili neki gotovi propravak (Probavin, Fitolax) zbog riješavanja tegoba sindroma iritabilnog crijeva. Doc.dr.sc.Žarko Babić