1 dan m.ciklusa

Miwe

Postovani,samo me zanima kako se racuna 1 dc,imala sam 3 dana smede krvarenje i tek sam 4.dan prokrvarila i imala grceve,pa dal mi je sad to 1 dc ili prvi dan smedeg krvarenja?i dali je to smede krvarenje nedovoljna kolicina progesterona u 2.fazi ciklusa ili samo nagli pad progesterona pred menstruaciju,ako me razumijete?unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom vjerojatno se radi o slaboj funkciji žutog tijela koje ne luči dovoljno progesterona i stoga dolazi do oskudnog krvarenja nekoliko dana prije nastupa menstruacije. To se liječi primjenom progesteronskih preparata kroz 10-12 dana u fazi žutog tijela.