abortus

uplašena08

Imala sam abortus prošli mjesec i nakon kraja krvarenja iduci dan sam imala odnos bez zastite koji je jako kratko trajao jer sam se ja bojala(ostatk mjeseca smo koristili zastitu),nisam jos dobila menstruaciju ali imam lagane bolove u donjem dijelu trbuha.Dali je moguće da sam ostala trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Savjetujem Vam korištenje kontraceptivnih pilula. Konzultirajte se sa svojim ginekologom.

loodacha

Poštovani,
trudna sam dva mjeseca i zelim pobaciti. Iz Požege sam pa sam prvo otišla u OŽB Požega gdje su mi rekli da pobaćaj nitko u Hrvatskoj ni neradi jer je protuzakonit.
U bolnici u Pakracu su rekli da samo oni to ne rade. Mozete li mi vi reći koja ustanova obavlja taj zahvat jer mi je malo vremena ostalo.
Imam 17 godina i 9 mjeseci.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, legalno možete napravi pobačaj do 10. tog tjedna trudnoće u ustanovama koje to obavljaju.
Mogu vam odgovoriti samo za zagrebačke bolnice, KB Sveti Duh, KB Merkur i KBC Sestre Milosrdnice.
Od svoga primarnog ginekologa uzmite uputnicu za pregled i UZV.

Malena1809

Poštovani!
U 6 tjednu sam napravila kiretazu zbog neuredne trudnoće 27.1. Menstruacija mi je bila normalna samo uz jake bolove koja je bila 1.3. Te pretpostavljam da sada imam ovulaciju a sinoć sam imala zaštićeni odnos s kondomom ali je također prekinut na vrijeme. Za svaki slučaj s obzirom da mi je ginekolog rekao da ne smijem ostati trudna narednih 6 mjeseci,hoću li uzeti hitnu kontracepciju? Ako da,kako se zove i može li bez recepta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako ste imali zaštićen odnos kondomom nema potrebe za dodatnom kontracepcijom.