Abortus?

akisora

Postovani...u 20 tjednu trudnoce sam, kad sam saznala htjela sam pobacaj i moj doktor mi nije htio odobrit jer misli da to nije uredu i kad bi isla u bilo kojeg drugog ista stvar bi bila. Vec pet mjeseci pokusavam nac nekog doktora da mi napravi abortus i sad znam da je vec malo kasno. Ali zanima me da li je to uopce moguce sada? I koje su posljedice ako se to napravi? I da li bi mi iti jedan doktor pristao na to sada?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zakonski nije dozvoljen prekid trudnoće iznad 10. tjedna.

mala_zvijezda

Imate li mozda informacije o obavljanju abortusa u Osijeku i kome se javiti? Radi se o 6. tjednu trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Pitajte u KBC osijek.

Miselova

Zdravo. Nova sum ovome forumu. Interesuje me i imam pitanje do Vas. Imala sam kiretazu 4tog septembra. Normalno sam dobila menstruacije nakon 2 nedelje, duze mi je trajala okolu 8 dana,i 2-3 dana sam se cedila po malo zoltenikavu boju. Imala sam seksualni odnos sa zastitom. Menstruacija sam dobila 20tog septembra. Juce sam dobila na istom datum, ali menstruacija je kafena boja i je malo, nije obilna. Prethodni mesec je bila mnogo obilna i pila sam kapke zbog toga da se namali krvarenje. Napravila sam test nakon jedna nedela nakon seksualnog odnosa negativan je. Bila sam na ginekolog pre 2 nedelje sve je u redu sa matkom. Jel imam razloga za brigu?Molim vas za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

Miselova

Juce sam dobila menstruacija crvena boja...

Ivo Balenović, dr. med.

Znači da se ne radi o trudnoći.

Helppp1

Postovanje doktore, naime imam veliki problem, trudna sam 6/7 sedmica, moj muz zna za trudnocu ali ja ne mogu roditi jer imam licne probleme, narucila sam se na manualnu vakum aspiraciju, pa mozete li mi reci, da li cu moci posle abortusa reci da sam imala pobacaj, da li ce se primjetiti, molim Vas da mi pomognete sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon zahvata ne može se znati da li je bio artificijelni ili je urađen zbog propale trudnoće (zaostalog pobačaja)

Helppp1

Mislim da se nismo bas najbolje razumjeli..Ja cu uradit abortus ali njemu necu nista reci, pa kad pocne krvariti ja cu reci da se nesto desava i da sam izgleda dobila spontani, pa mene interesuje hoce li se to moci tako napraviti, hocel se primjetit? Molim Vas za odgovor danas u 14h trebam ici raditi ali treba mi misljenje. Molim Vas

Ivo Balenović, dr. med.

Nitko osim Vas ne može znati da li je bio spontani ili namjerni.