Abrasio prob.fract.

silvija61

Dana 04.02.2008.g. operirala sam tumor na lijevoj dojci. Budući je tumor hormonski ovisan, uvedene su mi NOLVADEX tablete koje moram uzimati narednih pet godina. Zbog ovih tableta došlo je do zadebljanja maternice, pa sam 24.09.2009. bila na kiretaži.
PHD nalaz glasi ovako:
I Primljen je oskudan materijal koji se sastoji od krvi i sluzi, te ulomaka cilindričnog sluzavog epitela.
II Primljen je oskudan at. sastavljen od krvi pomiješane s ulomcima endometralnog epitela koji je dijelom nizak,
kubičan, inaktivan, a dijelom visok, cilindričan, višeredan i sadrži jednu mitozu.
Materijal nije dostatan za detaljniji pato-histološki pregled.
Imam 48 god. i zadnju menstruaciju sam imala 07.01.2008.g.

Molim Vas da mi odgovorite, da li je ovaj nalaz u redu i što dalje?

Unaprijed zahvalna

Višnja Tadić, dr. med.

kao što i sami kažu , ..materijal nije dostatan za detaljni pregled... znači da ga nije bilo dovoljno.
Morate ozbiljno razgovarti sa svojim ginekologom u vezi daljnjeg praćenja , sam nalaz za sebe nije loš., ali nije decidirano dobar.
Preporučam prijeći sa Nolvadexa na Arimidex ( ne djeluje toliko na sluznicu maternice ) i redovito pratiti eventualno zadebljanje.