Abrubcija posteljice

mamaX3

Postovani...

Do sada sam imala poroda...
Prvi je bio 2005 ...curica se rodila na 40+1 ...taj dan sam prokrvarila...otisla hitno u bolnicu...krenuli trudovi ...beba se rodila za 2 sata...
nakon sto se rodila doktori su otkrili.da je ostao komadic posteljice,nakon poroda su me uspavali i izvadili ostatak...
oporavak uredan ,nakon 4 dana smo bili kuci...

Druga trudnoca 2010...tijek.trudnoce uredan do 38tj.taj dan sam se probudila u cudnim bolovima...pocela sam se ja gubiti/rusiti...hitno sam otisla u bolnicu...tamo mi je pukao vodenjak...no umjesto vode curila je krv...kada sam bila zaprimljena vise nisam znala za sebe...
odveli me na hitni carski...apgar bebe je bio 6/7 morali su ju ozivljavat...a mene je receno da krv krenula prema srcu i da smo jedva ja i beba prezivjele...

nakon 4 doze krvi i raznih ljekova beba i ja smo bez ikakvih posljedica vec 4 dan bile opustene kuci...
od tada je proslo 5god...

ginekolog mi je jos davno dao zeleno svijetlo.za novu trudnocu...nisam planirala trecu iz straha ...no dosla je...

koliko sam jako sretna toliko sam i jako uplasena...trenutno sam na 9+1tj.,srceko kuca i veliki smo 26,3mm...
ginekolog od prvog dana tvrdi da nema apsulutno nikakvog razloga za strah...
da se ni najmanje ne bojim da ce se ponoviti isto...
trenutno ne salje na nikakve dodatne pretrage (samo krv i urin) u 12tj.cu vadit krv za krvnu grupu...
komplikacije su mi otvorene odmah...

pa me zanima dal je moj ginekolog zaista u pravu?...ili bi trebala traziti neke dodatne pretrage ili nesto drugo?

mamaX3

Nisam napisala da se na drugom porodu desila abrupcija posteljice...u prvom te dijagnoze nisam imala...samo sam prokrvarila ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slušajte savjete svog ginekologa. Odljuštenje posteljice je događaj koji se ne može predvidjeti.