Amnioskopija

bube-ogo

Pozdrav!

Ne znam jel postoji već slična tema ili pitanje ali evo molim Vaše stručno mišljenje....

Druga mi je trudnoća, a termin mi je 6.9.2014.
U čet vrtak, 28.08 sam bila 1x na amnioskopiji... Plodna voda u redu, a doktor mi rekao da sam otvrena 5cm ( u nalaz napisao 4 cm)...
U nedjelju ponovno ctg i amnioskopija, Plodna voda ok, drugi doktor koji je io dežuran mi kaže da sam otvorena 3-4 cm.
I danas, 3x na amnioskopiji doktorica(uz prisustvo prvog doktora), za kojeg zna da mi je 1x rekao 5cm otvorena kaže da sam otvorena 5-skoro 6 cm...

Iskreno, malo sam zbunjena... U 6 dana, 3 različita dotora i 3 različita nalaza....
molim Vas da mi objasnite dali je moguće da su odstpanja takva( koliko sam čula, žena se ne može zatvoriti), da sa 5cm dođem na 3-4 cm pa onda na 5-6 cm.

Nadam se da ćete vidjeti moji poruku i odgovoriti mi što prije jer sam stvarno zbunjena.

Hvala i ugodan dan!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma stvar je subjektivne procjene i mogućnosti rastega ušća maternice.
Sve je uredno. Svejedno je da li ste otvoreni 4,5 ili 6 cm .