Anksioznost

Frida123

Postovani,

u 22. tjednu sam trudnoce. Neko vrijeme patim od anksioznosti, zbog trudnoce prestala sam uzimati biljne lijekove koji su mi pomagali. Posljednjih 5 dana stanje mi se pogorsalo i pijem po preporuci ginekologa Normabel 2 mg do 3x na dan. Nemam izrazenijih fizickih simltoma vec se osjecam stalno zabrinuto i nervozno, na posljednjem pregledu prije tri dana fizicki sa mnom i sa bebom je sve u redu i u granicama normale.
Zanima me koliko anksioznost moze negativno utjecati na sam nerodeno dijete te da li se preporuca konzumiranje caja maticnjaka u trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anksioznost ne bi trebala imati učinka na plod. Navedena terapija mi se čini u redu. Svakako ako smetnje potraju javite se psihijatru.