Anomaly scan

Petrusina

Dobar dan. Ovo mi pise u nalazu pa bih Vam bila zahvalna kad bi mi objasnili dali je to uredu sve i da se ne brinem jer ovih 87 posto me muci koda je da ima.
Pise ovako:
Terapija Morfologija,dinamika i biometrija fetusa uredni. Strukturne anomalije ("hard markeri"blunk se ne registriraju. Ultrazvucni biljezi kromosopatija ("soft markeri"blunk su negativni.
Tocnost odredivanja kromosopatija temeljem ultrazvucnog pregleda u 2.trimestru trudnoce iznosi 87 % uz 13% lazno-pozitivnih rezultata (1 soft marker) ,odnosno 6% lazno-pozitivnih rezulatata (3 soft markera)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ultrazvučni markeri kromosomopatija su negativni. Dakle, radi se o urednom uzv nalazu. Ako želite možete ga upotpuniti biokemijskim probirom (određivanje hormona iz krvi trudnice). Kombinacijom ultrazvučnih mjera, dobi majke i biokemijske analize detektira se do 90% kromosomopatija.