Antibebi pilule

Brana90

Postovani doktore, mene zanima kako funkcionisu antibebi pilule, kako izazivaju to redovno krvarenje, i takodje me zanima, da li mogu da izazovu krvarenje i u slucaju da je devojka trudna, ako devojka slucajno to ne zna? Hvala unapred happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram da pročitate prve topic teme na forumu o kontracepciji.
Predugo bi trajalo.

Brana90

Aha, a jel mozete da mi odgovorite samo na pitanje da li moze da dodje do krvarenja izazvanog pilulama ako je u pitanju trudnoca. Da li mogu da budu te takozvane lazne menstruacije i pod pilulama, ako je prvi mesec koriscenja pilula, i prva menst. na pilulama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Ako dođe do trudnoće izostaje menstruacija.

c0sm0p0litan

Postovanje,
pijem Jeanine pilule vec drugi mesec, svaki dan u isto vreme. Medjutim vec nekoliko dana imam bolove u donjem delu trbuha kao kad treba da dobijem. Da li je moguce da je to zato sto sam pred kraj kutije i zbog menstruacije koja treba da dodje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

c0sm0p0litan

Postovanje,
Imam jednu nedoumicu. Naime, popila sam pilulu u 18h, a povracala sam uvece oko 23h. da li je prethodno popivena pilula izgubila dejstvo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije izgubila. Apsorbirala se. Ne brinite.

c0sm0p0litan

Postovani,
Pijem pilule redovno svaki dan u isto vreme, ali sam danas zaboravila da popijem kada je predvidjeno u 18h pa sam je popila oko 21:40h. Da li moram koristiti dodatnu zastitu,tj. da li je pilula izgubila dejstvo? Imam jos 2 pilule do kraja kutije. Pozdrav

abynthe

Postovani doktore
Odlucila sam napraviti pauzu mjesec dana tj,ne uzimati Cerrazette terapiju .
Odnose nemam uopce,te ne planiram ih imati taj mjesec kada cu Cerazette izostaviti.Razlog tome
je sto sam htjela izvaditi krv na hormone vidjeti kakva je
situacija kad nisam
pod djelovanjem lijeka.
Zanima me koje je vase misljenje i hoce li nedostatak tog hormona dovesti
me u situaciju u kojoj sam bila.prije nego sam isti pocela uzimati,npr,pojacana dlakavost,debljina iakne
i ostale nuspojave sindroma pcos sto je zapravo primarni razlog uzimanja lijeka.?
Hvala Vamblunk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa. Uskoro će menstruacija.(cosmopolitan)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Abynte, ako napravite dužu pauzu smetnje će se opet vratiti.

insecurezg

Poštovani,
kontracepcijske pilule Jazz pijem više od dvije godine i još se nije nikad dogodilo da mi mestruacija izostane. Danas mi je 2 dan bijelih placebo pilula, a menstruacije još nema ( obično je dobijem na predzadnjoj rozoj piluli)

Ono što mi se dogodilo ovaj mjesec je da sam zabunom poremetila raspored uzimanja tableta. Tablete počinjem piti srijedom i umjesto 13 tablete ( pon) koja mi je došla po redu sam zabunom popila tabletu 16 ( četvrtak). Pogrešku sam shvatila sutradan. Tablete sam nastavila piti kako idu samo kada me je došao red na 16 tabletu ( četvrtak) sam popila tabletu 13 ( pon) i ostalu sam pila po redosljedu.

Cijeli mjesec sam imala redovit spolni odnos. Da li ova zamjena smanjuje mogućnost kontracepcije?

lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje. Neki put uz Yaz menstruacija i izostane. Ne brinite , ne radi se o trudnoći. Uzimajte dalje prema shemi ne osvrčite se na menstruaciju.

dina1987

postovani doktore, zanima me koje analize je potrebno obaviti prije odredjivanja ohc? i da li se one bas moraju poceti piti prvi dan ciklusa ili je moguce neki drugi dan ciklusa poceti s njima recimo od 10-tog naprimjer uz dodatnu zastitu? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od prvog dana ciklusa, jer ćete u protivnom neuredno krvariti. Od krvne slike, jetrenih proba, malog koagulograma, bilirubina, elektrolita, kreatinina.

Teodora1105

Postovani, ovaj mesec sam pocela da pijem Novinete, jer su mi neredovne menstruacije. Odnose nisam imala godinu dana, ali strahujem da cu ostati trudna ako mi prsne nesto kad idem u javni wc, ili ako sam nesto pipnula pa se pipnem dole itd, mnogo sam opterecena da cu ostati trudna bez muskarca i odnosa, tako da sam u I nedelji popila pilulu za dan posle. Interesuje me, da li cu sad dobiti menstruaciju za vreme pauze? Pri tome nisam imala odnose god dana, nego pitam zbog te pilule koju sam popila. Kada sam nenormalna.

Teodora1105

Mozete li mi odgovoriti? Mnogo panicim da cu ostati tako trudna.

Teodora1105

Jer na forumu pise da moze da se ostane trudan ako sperma dospe spolja, pa se zato plasim kad idem negde u wc. da li je nesto prsnulo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete ostati trudna. Novinete su dovoljna zaštita.