Babice?

Marta

Postoje li kod nas jos uvijek babice koje dolaze doma poroditi, tj. pomoći ženi u porodu?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Zbog razlike u sistemu zdravstvene zaštite, standardu, prosvjećenosti i sl u nas nema organiziranog dolaska primalja i poroda u kući što je uobičajeno u nekim europskim zemljama poput Nizozemske. Ukoliko imate kakvih dopusnkih pitanja ili imate drugačije informacije uputila bih Vas da se interesirate u Klubu trudnica OB Sveti Duh.