Beta Hcg

Diaa

Dobar dan
Spontani 8+3 dana 4.4.2017 prirodna selekcija kasna.ovulacija Zadnja.menstruacija 6.8.2017 beta hcg 9.9.2017. 1519 druga uradjena 10.9.2017 2180 ima bolove nekad manje nekad vece u bolnici gestaciska vrecica 6x5 mladja trudnoca 5+1 jos uvjek nema srcane reakcije doktorica napisala pred pobacaj. Doci za 7 dana
Otisla privatno kod jednog doktora jako uvazen na njegovom ultra zvuku gestaciska vrecica 14x12 embrio vidljiv 1.7mm isto mala trudnoca 5+4 dana doci za 10 dana..
Ja sam u strahu sasvim opravdano ali mi niko ne objasnjava zato beta hcg se nije ni izduplala molim vas da mi pojasnite ovo ako je moguce..
Unaprijed se zahvaljujem..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta hcg se udvostručuje u prosjeku svaka dva dana. Kucajevi embrionalnog srca se ultrazvučno vide s otprilike 6 tjedana.

ciki11

Postovani doktore,

Prvo zelim da Vam se zahvalim na svim savjetima do sada. Naime pisala sam da godinu dana pokusavamo i da sam imala potvrdjen pad progesterona nakon ovulacije. S toga ste mi preporucili utrogestan.
Ja sam juce vadila krv da bih znala da li da prekidam utrogestan jer sam za dva dana trebala dobiti menstruaciju. Rezultat je stigao i beta je 137.7 .. sjutra cu ponoviti da vidim da li se duplirala.

Moje pitanje je da li je to prevelika beta za 27dc? Ciklusi su inace uredni na 28-29 dana.
Takodje me zanima da li da pojacam dozu utrogestana ili je dovoljno jednu dnevno od 200mg?
I da li treba da vadim progesteron sjutra? Ako treba, koliko on okvirno treba iznositi sada (bice to 15 dana nakon ovulacije sjutra)?

Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s utrogestanom 2x1 tbl dnevno, a progesteron nije potrebno određivati. Vrijednost beta hcg-a odgovara početnoj trudnoći. Vrijednost beta hcg-a se u urednoj trudnoći udvostručuje otprilike svaka dva dana.