Beta Hcg

Redpepper

Dragi Doktore,
Nadam se da ste dobro.
Imam jedno pitanje, pomogli ste mi ranije pa sam vas se setila.
Muž i ja pokušavamo da postanemo roditelji i kucni test mi je pokazao pozitivno sto je divna vest. Uradila sam betu nakon 2 dana otkako je test pokazao pozitivno i rezultat je bio 402. Po nekoj računici sam 4 nedelje i 5 dana trudna.
Moje pitanje je da li je ovo normalna razina bete?
Pitam jer mi je doktorka rekla da je prenisko i da očekujem da ću izgubiti bebu.
Zakazala sam kod drugog doktora ali bih i vas da pitam.
Hvala puno da odgovoru.
Pozdravi

Plavaptica03

Postovani doktore,
Jedno pitanje bila sam vec na drugoj temi ali imam novo pitanje. Vadila sam beta Hcg iz krvi 12 dana nakon rizicnog odnosa,odnos se desio 10 dana nakon predvidene ovulacije i rezultat je bio manje od 1 (ref vrijednost 1-5) . Takoder radila sam dva testa i oba negativna . Mjesecnica mi i dalje kasni 9 dana. Da li mogu iskljuciti 100% trudnocu? U odnosu nije bilo ejakulacije u vaginu niti je bilo potpune penetracije. Takoder sklona sam cistama vodenim na jajnicima pa ao to ista znaci. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Redpepper, u ranoj trudnoći vrijednosti beta hcg-a se mogu jako razlikovati. Vaša vrijednost odgovarala bi 4. tjednu trudnoće računajući od zadnje menstruacije. Kod urednih trudnoća vrijednost beta hcg-a se udvostručuje u prosjeku svaka dva dana. Savjetujem da ponovite pretragu. Ukoliko bi se vrijednost beta HCG a udvostručila radi se o urednoj trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana za Plavaptica03, prema nalazu beta hcg-a sigurno se ne radi o trudnoći. Beta hcg se može naći u krvi otprilike 8 dana nakon oplodnje.

skywalkeerka107

Poštovani doktore,
radila sam beta hcg test koji je pokazao rezultat 121,1. Moj ginekolog mi nije rekao uopće tačnu dijagnozu niti bilo šta. Odnos sa snošajem bio je 25.2. (zadnji dan menstruacije koja je počela 20.2.) od tad nisam imala mentruaciju. Radila sam dva kućna testa trudnoće jedan je bio pozitivan jedan negativan. Na ultrazvuku ginekolog nije mogao ništa da vidi. Po ovome trebala bi da budem 4 tjedan trudnoće, a nemam nikakve simptome trudnoće. Da li možete da mi kažete o čemu se radi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da za dva dana ponovite beta HCG. U normalnim trudnoćama beta HCG se udvostručuje otprilike svaka dva dana. Ukoliko bi beta i dalje bio pozitivan, ali se ne bi udvostručio odmah se javite liječniku. U tom slučaju treba razlučiti da li se radilo o spontanom pobačaju ili je u pitanju izvanmaternična trudnoća. To se može otkriti serijskim praćenje beta HCG-a i ultrazvučnim pregledima.

skywalkeerka107

Uredu poslušati ću vaš savjet, a da li je moguće da mi je radi ciste na lijevom jajniku test pokazao pozitivno? Nekako nemam osjećaj da sam trudna osim izostanka menstruacije koja je većinom bila u oscilacijama od 2-5 dana. Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Beta je pozitivan isključivo u trudnoći (i ponekad u nekim vrlo rijetkim bolestima). CIste na jajniku ne luče taj hormon.

majaja13

Zdravo, radila sam beta hcg i rezultat j <0.100 da li je rijec o trudnoci?
U referentnim vrijednostima pise za zene pre menopauze <1- mlU/ml

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći.