Beta hCG

Lucy94

Poštovani,
prije 2 dana sam bila kod ginekologa zbog abnormalnog krvarenja, te me poslao na vađenje krvi. Nalaze sam dobila te su sljedeći : <0,5, a ref. interval 0-5. Uglavnom me brine ovo: (napomena:trudnice)..Jesam li trudna?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da niste trudna.

teic0

Poštovani,

možete li mi reći jel se plaća kada bi išla vaditi beta hCG iz krvi kako bi saznala jesam trudna?

teic0

I možete li mi još opisati cijeli postupak koji moram napraviti,
znači naručim se kod ginekologa, on mi da uputnicu za vađenje krvi i onda odem u laboratorij izvaditi krv i tamo po nalaze, to je to ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako imate uputnicu od primarnog ginekologa ne košta ništa. Bez uputnice košta oko 150 kn naviše.

teic0

A hoću li odma dobiti uputnicu kada zatražim ili tek nakon pregleda?

dina2909

Ako nemate dopunsko osiguranje plaćate 50,00 kn prvi puta dok se još ne zna dali ste trudni, vodi se kao izostanak mensturacije i kao takav se naplaćuje. Ja bila prošli mjesec i platila jer ne plaćam dopunsko.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina odgovorio sam pod pretpostavkom da imate dopunsko osiguranje kao i većina osiguranika.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teico, to ovisi o vašem ginekologu.. Možda je uopče ne dobijete, dakle sve ovisi o njemu.

teic0

a mogu li onda samo otići bez uputnice u laboratorij kod doma zdravlja i tražiti vađenje beta hcg? i koliko bi morala to onda platiti ako nemam dopunsko?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne rade domovi zdravlja već samo bolnice i ostale privatne specijalizirane ustanove.
Odgovorio sam vam koliko to košta privatno. LP

Mrvica21

Postovanje
U petak 25.09. sam bila na UVZ i moj gin je rekao da nema otkucaja da se plod ne razvija i da moram na kiretazu Zadnji men.je bio 6.08. znaci sada je 8w0d sto je jucer pokazao ponovljeni UVZ ali jos nema otkucaja.Poslali su me da vadim krv da se vidi BETA hcg koja danas pokazuje 61030.29. Da li je moguce da beta za tj.dana od kada mi je receno da se ne razvija nije pala nego pokazuje 8tj.trudnoce.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je bezveze vaditi beta hcg sa osam tjedana gestacije. Nema ni fonje niti gornje vrijednosti. Ako na UZV za tjedan dana od prijašnjeg uzva nema kucaja onda se nažalost nemate čemu nadati.

lena21

Poštovani imam problem naime zadnja mentruacija je bila 1.9.. test pozitivan sve .. kod pregleda ginekologice se vidi manja zumanjcana vrecica nego sta bi trebala biti za 6+0.. dala mi je uputnicu za Betu hcg prvi dan je bila 9350, a za 48 sati 13,570.. bojim se da nebi doslo do spontanog posto sam ga imala prije 4 mj skoro (missed ab.) dali je beta dobra ili ce ipak doci do spontanog ovo mi je vec cetvrta trudnoca, jedno djete imam. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta hcg bi se trebao udvostručiti za 31 sat. To se kod vas nije dogodilo. Ako je suditi prema beta hcg ne čini mi se dobro. No svakako pričekajte par dana pa napravite kontrolni UZV.

neinformirana

Postovani,.

Mozete mi objasniti rezultate bete 15.10. 1892 I/Ul i danas 17.10. 729 I/Ul referentni razred do 4? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu same bete ne mogu. Imate li nalaz UZVa? Da li je trudnoća viđena u maternici? Ako je onda se radi o biokemijskoj trudnoći najvjerovatnije.

igeci

postovani,

Pretpostavljam da mi je ovulacija bila oko 1.9. mozda dan kasnije, radila sam betu 15.9. 64,67, nakon toga opet 17.9. I ona je iznosila 151,8. Da li je za taj period to preniska beta ili je dobra?
Za pregled sam tek narucena 17.10.
Da li bi bilo dobro uraditi betu jos jednu kroz dan dva? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalna je i uredno se udvostručuje.

dina2909

Poštovani,

jučer mi je bio 31 dan ciklusa (zadnji ciklus je bio 20.08.) i radila sam beta hcg- nalaz je 208.1. dali je ta beta odgovarajuća? također me zanima imala sam lagane mučnine (one su bile i jutros) i blne i napete grudni koje su prestale sinoć biti toliko napete i bolne dali to ima kakvo značenje?
od terapije sam odmah dobila utrogestan 3X2, crinone i aspirin protect

puno hvala
lp