Beta HCG

dragana197

Postovani doktore,
na 41.dan ciklusa sam uradila betu koja je iznosila 2 972. Istog dana otisna na pregled gde je vidjena gestacijska vrecica 7,5mm, eho ploda se nazire, po zadnjoj menstruaciji tada bila 5ned+5 dana. Danas na 44.dan ciklusa,znaci 72 sata nakon prve bete ponovila nalaz i rezultat je 4 792.
Meni se cini da dupliranje nije pravilno. Sta Vi mislite i sta biste mi preporucili?
Unapred Vam puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan i napravite kontrolni UZV pregled.

Dunjka

Postovani doktore,
Moja poslednja menstruacija je bila 24.10.
Od tada su do sada radjene 4 bete hcg.
4+2. 655
4+4. 2014
5+0. 6284
5+2. 14084.
Sve mislim da su vrednosti uvecanje...
Da li ovo moze da ukaze na normalnu trudnocu?
Na uz sam bila sa 4+2 i nazirao se gestacijski mesak normalnog oblika.
Na sledeci uz idem sutra...
ps. Pre godinu i po dana sam imala molarnu trudnocu pa me zato plase vrednosti bete...
Unapred vam puno hvala na odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredne su vrijednosti. ZA 31 sat beta hcg se udvostruči. Da je mola bile bi daleko više vrijednosti.

maya1992

Postovani,
Imala sam parcijalnu molarnu trudnocu koja je utvrdjena nakon kiretaze 29.12. Kasnije sam bila na kontrolnom uzv u bolnici gdje je doktorica konstatirala da je kiretaza dobro odradjena, a jajnici uredni, beta koju sam radila tjedan dana prije uzv-a je bila negativna. Od tada mjesencnice su bile 2.2. Te 5.3., dakle redovite. Danas mi vec peti dan kasni, (u dvije godine mi je najvise kasnila 7 dana, izuzev trudnoce). Znam da je prva mogucnost trudnoca ali me zanima da li je moguce da nakon prethodno opisanog stanja beta iz nekog razloga sada ponovo poraste nakon dvije uredne mjesecnice pa je to uzrok kasnjenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta može rasti jedino zbog nove trudnoće. Nema nikakve veze s parcijalnom molom iz 12. tog mjeseca.
Napravite test.

jovana 1991

Postovani,
radila sam betu hcg i referentne vrednosti u laboratoriji su od 0.0 do 5.0. Moja vrednost je 0.496. To je negativna vrednost, nisam trudna? Pre 6 meseci kada sam vadila betu iznosila je 0.1, takodje negativna vrednost. Od cega zavisi visina bete, obe vrednosti su negativne, ali je sada veca nego prosli put. Radjeno je u istoj laboratoriji, iste referentne vrednosti.
Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno koliki je. Do 5 je negativan. Dio beta hcg-a luči i nadbubrežna žlijezda.

jovana 1991

Ciklusi su mi potpuno neuredni, dobijam na 6 meseci, lecim se kod endokrinologa. Zadnji ciklus na terapiji sam imala početkom septembra. Od tada mi isključuju terapiju i idem na analize sve do januara, od septembra menstruaciju isam imala.
Zadnji odnos sam imala 02. novembra, a beta je uradjena 15. novembra, rezultat negativan (Odnos za zastitom, beta za svaki slucaj da ja budem mirna).
18.11. na ultrazvuku mi ginekolog kaze da nemam ovulacije jako dugo i da bez nove terapije koju će mi endokrinolog dati u januaru neću ni moći da dobijem ciklus.
Ne bih ja ni razmisljala o trudnoći da mi juče nije krenuo braonkasti sekret. Ako mi kaže ginekolog da do januara kada će mi ponovo uključiti terapiju ciklus ne očekujem, šta bi onda pojava braon sekreta mogla da znači?
Zanima me da li je beta posle dve nedelje od odnosa pouzdana? I da li je ginekolog posle 16 dana od odnosa mogao sigurno da vidi da u prethodnom periodu nije bilo ovulacija koje bi do trudnoće dovele?
Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smeđi iscjedak posljedica je neurednog krvarenja kod pocsa.
Ako ne prestane javite se na pregled i terapiju.

Marta35

Poštovani doktore,
trudna sam 5+6. Na ultrazvuku je na dan 5+1 potvrdjena trudnoca u materici, videla se zumancana kesa. Narucena sam ya dve nedelje, da bismo culi srcanu akciju.
Beta nalazi koje sam do sada radila su sledeci :
3+6 je 397mlU/ml
4+1 je 1.078 mIU/ml
4+4 je 4.085 mIU/ml
5+0 je 12.857 mIU/ml
i poslednji do sada na danasnji dan 5+6 je 49.364 mIU/ml
Da li je ovaj rast Beta HCG u redu?
Malo me je zabrinuo poslednji nalaz kao da se manje puta umnozio nego pre, a za vise vremena. Logicno mi je da za vece vrednosti i treba vise vremena, al svakako cete mi Vi reci dal ovde ima nesto za brigu sto se nalaza tice?
Unapred zahvala,
Marta

Ivo Balenović, dr. med.

Porast vrijednosti beta hcg-a je uredan