Beta hemoliticki streptokok gr B u 30tj trudnoce

glissy

pozdrav.
U 30tj trudnoce sam i nalaz urinokulture mi je pokazao pozitivne leukocite +++ , streptokok 10/3. I candidu 10/3.
Kako se to lijeci i da li je opasno u trudnoci.?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se vašem liječniku radi terapije. Streptokok se liječi antibioticima, a candida antinikoticima. Streptokok je često nastanjen u rodnici i kod zdravih žena ne može uzrokovati nikakve smetnje. Budući da ste trudna potrebno je provesti liječenje u svrhu preveniranja mogućih komplikacija. Savjetujem da nakon terapije i u 35. tjednu trudnoće učinite bris rodnice na streptokok.