"Bijelo pranje"

mzlatar

Pozdrav!
Koristila sam kontracepcijske pilule Yasmin 7 mjeseci, pauziram vec 2 mjeseca. Otkako sam ih prestala piti imam obilno bijelo pranje, a zadnja menstruacija mi je bila 8.12. a zatim sam ponovo 28. dobila ali smedju menstraciju bez mirisa i bez ikakvih simptoma, trajalo je oko 4-5 dana, uvijek imam bolove u trbuhu a ovaj put nista. Imala sam spolne odnose ali smo pazili, i 23. sam popila tabletu za dan poslije. Zanima me uzrok ovog svega, i ima li mogucnosti trudnoce?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudna. Menstruacija će Vam uskoro uslijediti.

irmaaa90

Poštovani,
U nzadnje vrijeme mi se javlja bijelo pranje jako neugodnog mirisa.
Sexualno sam aktivna. Nemam svrbeza niti nekih drugih simptoma, ali na spolovilu moga decka pojavljuje se nesto poput zulja ne nakon svakog odnosa. Pojavile su se sitne bradavicice (par njih), a kao sto rekoh rijetko nesto poput zulja ili cak plika. Moj sekret je bijele boje, neugodan i stalno prisutan happy
nadam se da nije nista opasno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na spolne bradavice(vjerovatno kondilome) svakako savjetujem pregled i terapiju kod vašeg ginekologa.

Ivana-zg

Poštovani dr.Šakoronja,

već 2 g. imam konstantno pojačan i obilan iscjedak žute boje, ponekad uz svrbež i crvenilo (njačešće pred menstruaciju). Imam 24 g. i trenutno nisam seksualno aktivna. Lječila sam se po preporuci ginekologice sa : fluconaxom 150mg, canestenom, plimycolom , gyno-daktarinom, lactogynom, rosalginom (ispiranje) i ništa nije pomoglo, nakon lječenja opet sve po starom. Papa test pokazuje mješanu infekciju,ali dr. mi ne želi dati antibiotike, već inzistira na prirodnom vraćnoanju ph rodnice.Briseve nikada nije spominjala. Dakle, zanima me dali je uopće moguće izliječiti mješanu infekciju bez antibiotika i što mi preporučate za vraćanje ph rodnice?
p.s. pijem svakodnevo lgg jogurt, izbacila sam slatko, koristim proizvode za intimnu njegu.

Puno hvala

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Ivana, navedeni lijekovi su antimikotici, dakle koriste se samo za suzbijanje gljuvične infekcije. Ako smetnje dalje traju savjetujem cervikalne briseve. Od probiotika linex lady, vivag, lactogyn...

Ivana-zg

Poštovani,

doktorica je rekla da se radi o non-candida infekciji. Nije mi puno razsjanila, pa Vas molim ako mi vi možete reći nešto više. Kako se izliječiti?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mišljenja sam kao i ranije da napravite cervikalne briseve.

Tammy26

Pozdrav,
Imam 21.godinu.
Vec mjesec dana imam jako obilno bijelo pranje...toliko da osjetim kad " lije " iz mene.. Bez mirisa je, nema svrbeza ni boli.. Mjesecnice su mi jako neredovite vec 2 godine... I spolno sam aktivna... Ne pijem nikakve pilule, a do sada nisam isla kod ginekologa..
Zanima me je li to normalno? Da li je u pitanju neka upala? Ili?
Unaprijed hvala.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o upali u rodnici. Probajte sa Canesten vaginaletama (u slobodnoj prodaji) kroz tri večeri.
Također možete koristiti lokalno u obliku vaginaleta probiotike(Vivag, Linex lady ili na usta Biokult ili Lactogyn)
Ako iscjedak ne nestane savjetujem ginekološki pregled.

guest11

Poštovani,
već godinu dana imam u stomaku i obilno bijelo pranje. Išla sam ljekaru i liječeno je ali nema nikakvih promjena. Šta mi vi preporučujete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno cervikalne briseve.

zijevalica

Poštovani
Molila bih vas za pomoč.Imam curicu od 12 odina i ima iscjedak iz rodnice.Moj ginekolog tvrdi da je u pitanju bijelo pranje.Nju to iritira i smeta,peče ju i svrbi ponekad neizdrzivo,ponekad je pojačano.Pokušali smo sa plymicol kremom i kojekakvim otopinama i kapsulama koje se mogu pronaci za njezin uzrast ali ništa nije pomoglo.Pokušali smo i sa čajevima ali bez uspjeha...molim vas pomozite-

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebalo bi koristiti preparate na usta. tzv. antimikotike( Fluconax, Diflucan ili sl.)