bijelo pranje

izy011

postovani, zanima me da li mi mozete ikako pomoci imam sekret vec duze od dvije godinepartner i ja koristili smo razna sredstv,on je pio tablete ja sam koristila vaginalete razna ispirnja sodo , kamilicom cajem od cicka .. ali se uvijek vrati im li nesto sto bi mi moglo pomoci unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana za početak pošto problemi duže vremena perzistiraju preporučam učiniti cervikalne briseve, pa će te točno saznati o kojim se bakterijama radi.

gummy bear

postovani..
imam 18 godina i po prvi put imam bijelo pranje velike kolicine,i svrabez... ne mogu nikako da zaustavim taj svrabez, da li mi mozete reci sta da radim... imam li razloga da se brinem???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, riječ je o gljivičnoj infekciji. Javite se svome ginekologu, potrebne su antimikotske vaginalete i krema za mazanje izvana i partnera.

mj11

Poštovani !
Unazad nekoliko dana na gaćicama sam primjetila pojačano izlučivanje tekućine/sluzi zvano ''bijelo pranje".. u mom slucaju tekucina je žuto-zelenkaste boje i jako je neugodnog mirisa. Nikad prije nisam imala takvih slučajeva. Jesam li pokupila nekakvu bakteriju ili o ćemu se radi? Molim savjet. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o bakterijskoj vaginozi. Savjetujem liječenje metronidazolom .

mrka95

pozdrav , imam 18 god i imam jako puno bijelog pranja, non stop moram mijenjati donji veš , i ima neugodan miris , šta mi vi preporučujete , kakvu mazu , gdje nabaviti , i imajte u vidu da još nisam imala odnose .Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte preparate metronidazola na usta sedam dana.

name

Poštovani!

Je li bijeli iscjedak znak nadolazeće menstruacije ili on može imati i neke veze sa trudnoćom?
hvala Vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ni jedno ni drugo. Obično je rezultat upale u rodnici.

Kimi17

Lp. Imam iscjedak onako rjedi već duže vrijeme,tj.kao da sam navikla na njega. Ali u zadnje vrijeme mi se malo,malo pojavljuje neugodan miris kao po ribi.
Imam redovne spolne odnose,i jako mi je neugodno pred partnerom kad se osjeti takav ''smrad''. Imam 17,a ginekologu sam isla samo jednom zbog upale jajnika. Hocu sad
morati opet kod njega,ili se mogu samo obratiti svojoj liječnici za neke tablete ili nešto ? Unaprijed,hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da , nužna je terapija za vas i partnera.

anonimusis

Imala sam odnose sa partnerom i uglavnom imam obilan iscjedak i tokom odnosa. Nekada osjetim neugodan miris na ribu ( mozda pred kraj menstruacije) ali je proslo i nije bio zastupljen miris kao kada sam vec jednom lijecila infekciju.( vaginalete i tablete i za mene i za partnera) Na papa testu mi je ginekolog rekao da je u redu te da imam dosta bijelog pranja. Dobila sam vaginalete da koristim, jutros sam otisla na kontrolu, kaze da ima jos malo pa mi je propisala canesten kremu i 2 kutije vagitorija na biljnoj bazi (s kantarionovim uljem i sa ekstraktima pet biljaka). Nije mi pominjala nista za lijecenje partnera, je li treba i partner koristiti kremu? Je li ja treba canesten da korisim i za unutarnju primjenu i vanjsku istovremeno ? A za partnera jos jedna tuba od 20 g ako bude potrebno ? Posto treba da dobijem (Danas mi je 34.dan) hocu li poceti sa kremom pa nastaviti nakon ciklusa ili da ipak sacekam nakon ciklusa da zapocnem ? Poslije kreme mi je rekla da iskoristim vaginalete, pa da se narucim opet, a u apoteci su mi preporucili dosta čaja. Također imam jako bolne menstruacije prvi dan ( grcevi, mucnina povracanje) toliko da moram prelezati prvi i eventualno drugi dan. Pijem nalgesin, ali ne djeluje brzo i ne mogu sprijeciti bolove i kada popijem dan prije. Ginekolog mi je preporucio da probam ipubrufen te voltaren (sto cu također probati) i oralnu kontracepciju (neke sa malom dozom hormona, ali nisam za to jer sam cula i losu stranu tako da se ne usuđujem ) Zadnji put kada sam vadila nalaz, mokraca nije bila u redu, i nikada nisam otisla na daljnje pretrage, mnogi su mi rekli da je vjerovatno upala i da trebam lijeciti. (ne znam da li i to ima veze, ali spomenula sam za svaki slucaj ) Zaboravila sam napomenuti da su mi jajnici uredni i da nisam fizicki aktivna ( ako je povezano sa bolnim menstruacijama). Unaprijed se zahvaljujem jer sam bas opsirno sve napisala i postavila dosta pitanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napisala ste stotinu problema i dosta ste inkoherentni.
Što se tiče canestena svakako da je nužno da se i partner maže.
Što se tiče bolnih menstruacija svakako bi oralna kontracepcija bila za vas.

uros

Postovani,

vec dugo (oko 12 mjeseci) imam svakodnevni iscjedak na gacicama, neugodnog je mirisa i zut je. Ispirala sam vrucom vodom i sodom bikarbonom, pila sam caj od persuna, ali nije pomoglo. Ako odem ginekologu, sta ce mi tacno da uradi i da li treba da idem? Imam 18 godina. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako otiđite. Dobit ćete terapiju lokalno u rodnicu.

Korisnik1111

Imam 16 godina i bijelo pranje koje traje neprekidno zadnijh godinu dvije . Bijelo-žute je boje i kiselog mirisa, nemam spolne odnose i zanima me zašto to imam i kako mogu to zaustaviti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno gljivice. Probajte canesten kremu u rodnicu i izvana ili terapiju antimikotičnu na usta.