Bijelo pranje

alminja

Poštovani, zadnjih godina imam problema sa izraženim bijelim paranjem koje sam tretirala raznim tabletama i vaginaletama, naravno onim što mi je ginekolog propisao.
Međutim trenutno imam čudan iscjedak, netom nakon mjesečnice koji je svjetlo crvene boje rozkast i rijedak. Znam da imam povremeno i ciste koje dolaze i odlaze, ali ovaj put mi je malo čudno obzirom da nemam komplikacija tipa nadut stomak, oštri bolovi u predjelu jajnika, samo svjetlo rozi i rijedki iscjedak koji se pojavio 2 dana nakon završetka mjesečnice koja je bila uredna i na vrijeme. Šta bi mogao biti uzrok?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem da napravite cervikalne briseve. Na osnovu toga odredit će se terapija.

Che

Postovani, naime sto me zanima imam bijeli iscjedak koji je malo gusci, nema mirisa a i nemam svraba niti peckanja.. Da li bijelo pranje moze biti opasno kada je tako gusce nego inace?

Unaprijed Vam hvala na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nemate smetnje nije opasno.

Che

Nemam ga stalno, povremeno mi se pojavi pa sam od sebe povuce eh sad ne znam da li je to i normalno jer kao sto rekoh gusci je pomalo i ljepljiv mada nit imam peckanja nit svraba pa sad ne znam sta bi ste mi Vi preporucili?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte probiotike lokalno i na usta. Npr. Linex lady.

Che

Postovani, htjela sam vas pitati koliko je zdravo i preporucljivo a i koliko pomaze izapiranje sodom bikarbonom kad je rijec o bijelom pranju?

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
bijelo pranje je normalna sekrecija zlijezda rodnice koje odrzavaju vlaznost i normalnu floru rodnice. Normalni vaginalni iscjedak je bjelkast a ukoliko dođe do upale mijenja konzistenciju, miris i boju. Upala se liječi antibioticima (bakterije) ili antimikoticima (gljivice). Soda bikarbona se ne koristi niti radi fiziološkog bijelog pranja niti kod infekcija

Che

Hvala na prethodnom odgovoru, a htjela bih vas pitati ja imam bijelo pranje i vecinom mi se pojavljuje pred menstruaciju, bijelkaste je boje, nemam svraba niti peckanja mada primjecujem da je nekada sluzavo a nekada je gusto.. Da imam razloga za paniku?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nemate nikakvih simptoma tipa bolova, svrbeža ili peckanja kao niti promjene u boji ili mirisu iscjetka nemate razloga za brigu.

Che

Hvala Vam na odgovoru, ali eto zanima me zasto je taj iscjedak nekada gusci a nekada onako rjedji tj sluzav?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
kod nekih žena je iscjedak jači, kod nekih slabiji, a i mijenja se tijekom ciklusa tako da je iscjedak u sredini ciklusa obilniji, rastezljiviji i sluzaviji.

Teaa7000

Poštovani! Da li je normalno 10 dana prije menstruacije da žena ima obilan bijeli iscjedak. Kad kažem obilan mislim na to da osjeti kad ga ima na doljnjem rublju, nešto kao kad je ovulacija iako je ovulacija prošla već. Inaće imala sam nezasticen spolni odnos tokom plodnih dana bez ejakulacije u rodnicu, nije bilo ni blizu ejakulacije. I sad trebam dobit za 10 dana menzes pa me zanima taj iscjedak da li se trebam brinuti mozda zbog trudnoce ili je to normalno? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća. Obilnost i izgled iscjetka mijenja se tijekom ciklusa, no ukoliko je on drugačijeg izgleda, konzistencije i mirisa nego obično moguće da se radi o upali.

Teaa7000

Poštovani doktore hvala Vam na ljubaznosti i brzom odgovoru. Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav i Vama

Tamarah99

Poštovani,
već nekoliko dana imam bijelo pranje koje bude svijetlo zelene boje. Nije obilno, no ima miris. Ne znam trebam li se zabrinuti ili što. Nisam spolno aktivna.
Puno Vam hvala.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
moguće da se radi o upali stoga bi Vam preporučio da posjetite ginekologa. Možete probati s probioticima koji mogu pomoći u sprječavanju infekcija.

Tamarah99

Hvala Vam na brzom odgovoru.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu, pozdrav.