biokemijska trudnoća

jessy3

Poštovani, kao sto u naslovu pise, upravo sam dozivjela ovakvu trudnoću.
(Pozitivan test, pa smedi iscjedak, na uzv se ne vidi nista, pocinje krvarenje, beta hcg visoka, nakon 48h pada,sve se samo pročistilo..)
Zanima me kako sada racunati cikluse? Smatra li se ovo krvarenje ujedno i menstrualnim čišćenjem? Mogu li ubrzo ponovo zanjeti?
Neznam, trebam li napomenuti da sam rodila 2. put prije 14 mj. te da jos uvijk dojim?!
Unaprijed hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, to krvarenje možete smatrati menstruacijom.
Možete raditi dalje na trudnoći jer ipak je riječ bilo samo o biokemijskoj trudnoći.

jessy3

Hvala na brzom odgovoru, LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

noemi0209

Imala sam biokemijsku trudnoću prije tri tjedna , da li moram napraviti ikakve pretrage , papa test , briseve , hormone iz krvi i da li se te pretrage rade nakon prve prave menstruacije ili?

Što mogu napraviti da spriječim da mi se to dogodi opet što je u mojoj moći , nemam još djece ovo je prvi pokušaj začeća.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za sada nije nižna nikakva obrada. Nažalost ne možete ništa napraviti po tom pitanju za dalje.

Eva1

Poštovani,

nakon ivf sam imala biokemijsku trudnoću. Beta je 21 dan nakon oplodnje iznosila 220 pa zapravo ne znam radi li se o biokemijskoj trudnoći ili blighted ovumu (nije rađen uzv)?!

Prokrvarila sam i beta je pala i sve se samo očistilo ut oskudno krvarenje.

Je li sljedeću menstruaciju mogu očekivati kao i inače ili je ciklus u ovakvim slučajevima ipak produljen?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radilo se o biokemijskoj trudnoći. Iduća menstruacija trebala bi doći na vrijeme.