Bol u predjelu jajnika

iwe.d

Postovani ,prije dva mjeseca sam dobila menstruaciju koja je stigla 5 dana ranije ,,nisam imala nikakve simptome PMS-a koji je kod mene inace izrazen,niti bolova u menstruaciji koje imam prva dva dana inace i.kojo su jaki. Menatruacija mi inace traje 5-7 dana ,tada je trajala 9 i bilo je samo kao sukrvica .Prosli mjesec mi je kasnila nekih 7 dana imala sam i PMS i jake bolove prvi dan,,krvarenje je bilo obilno,a ostalih 6 dana krvi je bilo samo malo u tragovima.sumnjala sam na laznu menstruaciju i trudnocu ,jer sam imala nezasticene odnose . Uradila sam test ,bio je negativan.Nakon toga sam otisla ginekologu ,objasnila o cemu se radi,nije radila pregled nego samo UZ ,trudna nisam ,ali mi jajnici je funkcionisu kako treba ,kaze da mi se gubi menstruacija i da postoji mogucnost da je skroz izgubim.Propisala mi je Duphaston ,jucer sam ga pocela piti ,a danas osjecam jake grceve u donjem dijelu stomaka . Zanima me da li se menstruacija moze vratiti u normalu,da li cu moci ostati trudna ,i da li moze biti nesto sto se nije moglo vidjeti na UZ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobili ste terapiju. Ako smetnje se nastave sugeriram hormonsku obradu i trajniju terapiju.