Bolna i obilna menstruacija

jurkenik

Poštovani, žena mi zadnjih pola godine dobiva jako bolne i obilne menstruacije. Često dolazi do neizdrživih grčeva u jajnicima i debelom crijevu. Tablete protiv bolova pomažu, no djelovanje brzo prestaje. Molim Vas recite mi bi li bilo pametno tražiti od ginekologa da prepiše uzimanje kontracepcijskih pilula? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko ne planirate trudnoću kontracepcijske pilule bi bile rješenje za probleme koje navodite.