bolna menstruacija

jaxD

Posljednih 3 mjeseca imam uzasno bolne menstruacije da moram prelezati dva-tri dana dok mi ne bude bolje...pijem tablete,al je to samo privremeno rjesenje i opet se pojavi bol...Dali je to normalno ili postoji mogucnost nekih problema(akoo da,kojih) ?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je normalno. Ali isto tako mora se isključiti i neki organski uzrok bolnim menstruacijama, kao npr. miom, polip, cista, endometrioza itd.
Svakako savjetujem pregled i uzv te ako su nalazi uredni savjetujem svakako i hormonalnu kontracepciju.

Minica83

Postovani.ova menstruacija mi je jako bolna i drugacije boje,tamno crvena,krv je skoro crna na ulosku.Imam li razloga za zabrinutost?Da li to moze biti od vodene ciste koju imam na jajniku,kao posledicu prekinute trudnoce kiretazom?Kakvi su simptomi pucanja ciste?Lep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam , uz opasku da provjerite nakon menstruacije postojanost ciste.